КОРИСНІ ПОРАДИ ТА ІДЕЇ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ЦІКАВОГО ДИЗАЙНЕРСЬКОГО РЕМОНТУ З МІНІМАЛЬНИМИ ЗАТРАТАМИ.

Існує безліч старожитностей, антикварних речей та історичних споруд, які зазнавши слідів часу втрачають вигляд, але зважаючи на їхню цінність їх не заміняють новими, а реставрують з точністю до похідного зразка. Реставрація – це сукупність рятувальних, відновлювальних засобів відносно творів мистецтва, ювелірних виробів, архітектури.  Також її використовують в косметичних ремонтах різних предметів, будинків. Цей термін використовується навіть в стоматології. Отже, будь- якій речі можна  дати “друге життя“ власними руками, знаючи  певні хитрості та нюанси, які стануть у пригоді в бюджетному косметичному ремонті.

Найпростіші і дешеві засоби ремонту і реставрації:

фарбування
оздоблення трафарет
поліуритановий декор
оздоблення з підручних матеріалів
оздоблення текстиль
оздоблення шпалер
декор картини
відновлення
  • Фарбування. Фарбування один із основних засобів ремонту та реставрації. Фарбувати можна все! Тільки пібрати потрібний інструмент і фарбу відповідно до матеріалу. І так, залежно від бажання та настрою можна змінити дизайн квартири пофарбувавши  старі меблі, плитку, двері. За допомогою кольору можна до невпізнаванності змінити фасад будинку. Це може зробити кожен, ціною часу і бажання. З доісторичних часів люди використовують фарби. І сьогодні в час технічного і матеріального прогресу – фарба лишається на першому місці в усіх сферах та галузях. Ще не один ремонт не пройшов без цього матеріалу. Головна його перевага  – швидко і суттєво змінювати зовнішній вигляд.
  • декор трафарет. Всі хоч раз в житті писали букви під трафарет. Цей нехитрий спосіб використовують і найкреативніші дизайнери, розписуючи все, що тільки забажається. Це елементарно просто в роботі, неможливо схибити чи помилитись, і результат вражає.
  • поліуретановий декор. Це найдоступніший оздоблюввальний матеріал, і легкий в роботі. За його допомогою створюють неймовірні дизайн ідеї кімнат, меблів, декору. Прямими молдінгами і карнизами імітують дерев’яні панелі, обрамляють дзеркала, вікна, картини, ніши. Декоративними візерунками заміняють дорогу різьбу, а круглі розетки зараз, взагалі, дуже популярні  і в сучасному і в класичному інтер’єрі.
  • оздоблення з підручних матеріалів. Інтернет переповнений різноманітними ідеями “Hand Made” мистецтва, просто бери і роби! Ніщо так не прикрасить Ваш дім, як річ зроблена власними руками, будь це стіна оздоблена амбарною дошкою, вишукана люстра, чи власноруч викладена мозаїка з битого скла.

  • оздоблення текстиль. Велике значення в дизайні інтер’єру займає текстиль. Змінивши текстиль змінються і дизайн. Він може бути як яскравим акцентом, так і непомітно влитись в інтер’єр.
  • шпалер. Найпоширеніший спосіб оздоблення стін. Їх  можна підібрати під будь- який стиль, смак та гаманець, завдяки широкому асортименту –  від монохромних і однотонних до строкатих з візерунками, від паперових до текстильних, від дуже дешевих до колекційних дорогих. Вінілові і флізелінові шпалери оптимальний варіант, який не важко поклеїти власноруч, для цього непотрібно особливих навичок, достатньо лише акуратності і старання.
  • картини. Картин багато не буває, як мініатюри, так і монументальні твори мають вагоме місце в дизайні інтер’єру. Якщо справжні писані картини коштують дорого, їх легко замінити друкованими репродукціями, або улюбленими фотографіями. Замість картин вставляють в рами будь-що –  каліграфічно написані вислови та цитати, сторінки старих книжок з ілюстраціями, фрагменти карти. Крім картин можна повісити на стіну різні декоративні панно, розписні блюдця, та багато іншого, головне щоб декор гармонійно вписувався в загальну концепцію, відповідав кольоровій гамі і по композиції був не надто великим, затиснутим, і не надто дрібним.
  • відновлення. В першу чергу, приступаючи до будь- якого ремонту, необхідно усунути всі недоліки і запобігти подальшому руйнуванню.
  • грибок та пліснява  – не лише псують зовнішній вигляд, а й несуть значну шкоду для здоров’я. Вивести його не просто, якщо залишиться хоч незначна кількість спор, він обов’язково з’явиться знову. Для боротьби з ним існують спеціальні розчини, а в легких випадках використовують підручні матеріали –  перекис водню, хлор ( відбілювач), нашатирний спирт. Головне для запобігання рецидиву уникати надмірної вологи.
  • тріщини  також дуже поширена проблема. Їхня біда в тому, що вони мають здатність розходитись і збільшуватись. Для ремонту тріщин у стінах та стелі сьогодні існує багато методів боротьби: перш за все їх потрібно зачистити, далі порожнину заповнюють спеціальними герметиками (вибір широкий, детально проконсультує фахівець в будівельному магазині), армують за допомогою тонкої монтажної сітки і шпаклюють. Це все можна зробити власними руками, не затративши багато коштів. Тріщини в меблях, дверях чи інших дерев’яних виробах також заповнюють герметиком, ставлять скобу, шпаклюють і зафарбовують, а тріщитни в кам’яних чи керамічних поверхнях заливають спеціальним клеєм і зашліфовують.
  • Якщо стіни не рівні, а наймати маляра-спеціаліста дорогого, є альтернатива  – підібрати матеріал для оздоблення, який скриє нерівності стіни. Забудьте про фарбовані стіни, такий варіант видасть всі її недоліки. Декоративна штукатурка, або товсті шпалери з масивною структурою і яскравим візерунком – прекрасно замаскують всі дефекти. А якщо їх оздобити яскравими картинами, це взагалі відверне увагу від нерівної стіни.
  • Реставрація плитки. Найчастіше псує загальний вигляд саме проміжок між плитками. Шви можуть чорніти від надмірної вологи, або сіріти від нашарування хлору. Просто здерти існуючу фугу і нанести нову, не затратно по часу і грошах, а результат очевидний. Якщо проблеми з покриттям самої плитки: глазурь потріскала, затерлась  чи вигоріла, або просто хочеться змінити колір –  можна її пофарбувати. Є спеціальні фарби для кераміки, або фарби на епоксидній основі. Вам знадобиться також валик і ґрунт. Підготовка поверхні – вимити, висушити, почистити шви, підшпаклювати сколи, проґрунтувати і пофарбувати. Якщо міняється колір кардинально, то наносити прийдеться в три шари.
  • Шліфування використовують для застарілих поверхонь, які мають запас товщини. Шліфувати можна такі матеріали: метал, дерево, камінь, цеглу, деякі види пластику. За допомогою такого методу знімається верхній, зіпсований шар і залишається чиста гладка поверхня. Воно буває ручне і механічне. Просто і дешево таку операцію проводити вручну за допомогою наждака, який буває різної зернистості, але розраховуйте на невеликі площі, через швидку втомлюваність.

Отже, щоб зробити гарний ремонт  потрібно не велика сума грошей, а гарний смак, справні руки і бажання. А головне у будь-якому домі затишок, охайність і душевна атмосфера!