ХТО Ж НЕ ЛЮБИТЬ ВІДПОЧИВАТИ? А КРАЩЕ ВІДПОЧИНКУ – ТІЛЬКИ ВІДПОЧИНОК НА ПРИРОДІ! ЛІТО – ЦЕ ПРЕКРАСНА ПОРА ДЛЯ СВІЖИХ БАДЬОРИХ СНІДАНКІВ І ВЕЧІРНІХ СІМЕЙНИХ ТРАПЕЗ НА ВІДКРИТІЙ ТЕРАСІ. НА ДВОРІ І ЧАЙ СМАЧНІШИЙ І ОВОЧІ З М’ЯСОМ НА ГРИЛІ АРОМАТНІШІ, ЩО ВЖЕ КАЗАТИ ПРО ЯГОДИ ТА ФРУКТИ!
- Дизайн тераси та стилі
- Тераси, їх види та інші зони відпочинку
- Комунікації
Життя тісно пов’язане з природою, і це не тенденція і не тренд. Це так би мовити глобальна ідея, яка проникла в архітектуру, будь це власний будинок чи міська висотка. Щоб бути ближчим до природи організовують тераси в найнеочікуваніших місцях, особливо популярно на дахах багатоповерхівок.
Дизайн тераси та стилі
Скільки людей – стільки ж смаків! Під кожен стиль та смак можна облаштувати терасу, щоб вона була продовженням будинку, пасувала до його фасаду і гармонійно вписувалась в ландшафт.
- використовуйте кольори та матеріали, які присутні на фасаді будинку
- для декору та текстилю візьміть палітру вашого квітника
- форму вікон чи інші цікаві архітектурні прийоми можна повторити на підпірних стінках чи мурованому барбекю
- не використовуйте більше 2-х відтінків деревини і більше 2-х (максимум 3-х) порід каменю в оздоблені
- підберіть кольори які будуть актуальні в будь-яку пору року
Для тераси в ритмі сучасного міста, притримуйтесь строгих геометричних форм, або ж до протилежного зовсім аморфних форм, але в дуже обмеженій кількості. Матеріал рідний для сучасного стилю – бетон, декоративні штукатурки, пластик, дерево і камінь, метал холодних відтінків і брутальний чорний. Рослинам теж можна надати геометричної форми, наприклад, підстригти кущі в куб чи шар. Актуально для цього стилю є також використання гальки, яка контрастно відрізняється по кольору і в неї можна заховати підсвітку.
Класичний стиль чудово підкреслять аркада або колонада. З матеріалів можна використовувати, майже, будь-який, в класичному обрамлені і доповнений різьбою. Не слід використовувати пластмасу, “профнастил” чи інші матеріали виготовлені за допомогою сучасних технологій.
Стиль Арт-деко любить виразні акценти. Оздоблення тут на першому місці – контрастний чорно-білий смугастий текстиль, блиск глянцевих поверхонь, складні геометричні форми, наприклад, трапеція, еліпси, багатогранники, або прямокутник зі зрізаними кутками, все це є продовження цього екстравагантного стилю.
Провансові тераси можна назвати найромантичнішими. Багото милих дрібниць, ніжні пастельні відтінки, ротанг, ажурний текстиль або з квітковими принтами чи в клітинку… і горщик з лавандою перенесе Вас у справжній прованс.
Марокканський стиль для тераси оригінальний варіант з присмаком екзотичного літа. Підвісні ліхтарики з кольорового скла, строката мозаїчна плитка, тканні килимки і широка палітра яскравих кольорів бадьорить, додає енергії і надихає на подорожі. Марокканську терасу можна доповнити пальмами, фікусами іншими тропічними рослинами, які можуть зимувати в домі. Харизми додасть використання східних ароматів і музичні національні мотиви.
Тераси, їх види та інші зони відпочинку
Важко уявити власний будинок без тераси! Їх облаштовують на задньому дворі зі зручним виходом з кухні/столової оснащеними піччю барбекю або басейном, а можуть бути і на балконах та дахах, наприклад, з виходом зі спальні, з шезлонгами і джакузі.
Тобто за призначенням можуть бути для загального сімейного відпочинку і прийому гостей, а можуть бути камерні – для особистого релаксу.
Окремі малі архітектурні форми – літні будиночки, альтанки, перголи, патіо, встановлюють в найживописнішому місті саду. Крім перелічених стаціонарних варіантів є також тимчасові – шалаші, намети, видвижні “маркізи” або зонти, які легко монтувати в будь-якому місці на подвір’ї, а деякі навіть взяти з собою на пікнік.
Комунікації
Де б Ви не облаштували свою терасу, обов’язково слід подбати про підвід комунікації, щоб відпочинок був максимально комфортним. Слід заздалегідь планувати всі можливі функції і підвести до них відповідні виходи.
Отже, ми Вам радимо спочатку визначитись з призначенням зони відпочинку та продумати можливі сценарії, щоб врахувати всі нюанси.
Електрика
Основне освітлення може бути верхнє і бокове, залежить від того яке накриття та стеля. Так як світло на вулиці більш розсіюється, ніж в приміщенні (менше стін і предметів, які заломлюють промінь), радимо розставляти точки конкретно в функціональних зонах. Підсвічувати потрібно столовий гарнітур, зону приготування їжі, сходи, столик біля шезлонгів…
Окрім практичної підсвітки, не менш важливою є декоративна, тут фантазія безмежна. Вже нікого не здивуєш декоративними ліхтариками, підсвіченим фасадом чи “кольровою” водою у басейні. Можна вибрати меблі що світяться, підсвітити рослини, які дають абстрактні тіні, пофабувати камені люмінесцентною фарбою, що накопичує сонячне світло. Продумайте наперед весь декор, щоб знати чи він безпровідний чи все ж таки потрібна йому електрична мережа.
Вивід розеток, окрема тема. Краще звернутись за допомогою до професіонала, щоб нічого не упустити. В зоні приготування їжі поставте, як мінімум, три розетки, зайвим точно не буде. Хоча побутові електроприлади не варто зберігати на вулиці, однак Ви можете неодноразово виносити їх з дому, наприклад, щоб зробити чай чи коктейль на вулиці. Розетки потрібні також поблизу м’якої зони відпочинку, щоб без проблем можна було підзаряджати свій гаджет, поставити торшер, чи в холодний осінній вечір підключити вуличний обігрівач.
Не забудьте про підвід електрики до різних насосів, систем туманоутворення, контроллера автополиву, підігріву доріжок та інших розумних систем, яким потрібна мережа живлення.
Вода
В зоні приготування їжі для зручності можна встановити мийку. Вона повинна бути з матеріалу стійкого до різних атмосферних явищ – нержавіюча сталь, мідь, камінь, кераміка.
Джакузі
У природи немає поганої погоди, якщо Ви сидите у джакузі з гарячею водою. Установка джакузі на терасі – незамінний варіант для релаксу. В оточені буйної зелені і духмяних квітів відпочинк буде кращим ніж у SPA салоні. На відмінну від відкритого басейну в джакузі з теплою водою можна зануритись і в холодну пору року, а користь гідромасажу відома вже всім. Візьміть до уваги такі рекомендації для установки джакузі на терасі:
- сховати від сторонніх очей. Навряд чи вдасться повністю розслабитись, будучи у всіх на виду. Подбайте про огорожу, яка буде гарним доповненням по дизайну і непроглядною для сусідів. Можна висадити зелений “живий” паркан, або просто продумати переносну перегородку
- підвід і відвід комунікацій. Організуйте подачу холодної та теплої води, каналізацію для відводу води і неодмінно електричну мережу
- роза вітрів. Виберіть найбільш затишне місце, адже мокрим на протязі знаходитись вкрай не бажано. Врахувати переважаючий напрям вітру на ділянці, та з тієї сторони влаштувати захисну решітку, шторку чи посадити пишну хвою, яка стиримає потік повітря
- меблі. Окрім шезлонгів, лежанок, пуфів подбайте про наявність столиків для зберігання різних косметичних засобів, рушників, корзину для використаних рушників
- оздоблюючі матеріали для підлоги повинні бути вологостійкі та з антиковзним покриттям
Системи туманоутворення
Сонячні дні – саме час для тераси, але коли вони стають по справжньому спекотні, навряд чи довго Ви там затримаєтесь. Для цього є системи вуличного охолодження, що утворюють туман з крапель діаметром 5 микронів, вони дуже швидко випаровуються і знижують температуру на 10-15 градусів. Плюс це зволоження корисне для Вас і для рослин.
Автополив
Спрощує догляд за садом – економить Ваш час і прискорює ріст рослин. Так як полив проходить тільки в необхідних місцях та в помірній кількості – це дозволяє економити воду. Є два види системного поливу – дощовий і крапельний. Дощовий використовують на ділянках великої площі або складного рельєфу, а крапельний підійде для саду чи квітників, він просочується в землю не 30 см. і добре живить кореневу систему.
Немає на світі двох однакових садів! Вигадуйте, експерементуйте, творіть свою власну унікальну терасу, де можна проводити погожі дні і теплі вечори на свіжому повітрі у власному раю. І пам’ятайте, основна прикраса Вашої тераси – це природа!