Тренд 2017 року – домінантний зелений колір


ЩОРОКУ НА СВІТОВИХ ВИСТАВКАХ, ТАКИХ ЯК EUROLUCE (МІЛАН), MAISON & OBJET, DECO OFF (ПАРИЖ) ПРОВІДНІ МЕБЛЕВІ ТА ПРОЕКТНІ КОМПАНІЇ АНОНСУЮТЬ ТЕНДЕНЦІЇ ДИЗАЙНУ ІНТЕР’ЄРУ. І ТАК, ЦЬОГО РОКУ ПОПУЛЯРИЗУЮТЬ НЕ СТИЛЬ, НЕ ФОРМУ, А КОЛІР! САМЕ ЗЕЛЕНИЙ КОЛІР СТАВ ГОЛОВНИМ ТРЕНДОМ У ВІДТІНКАХ КОШТОВНИХ КАМЕНІВ ТАКИХ ЯК МАЛАХІТ, НЕФРИТ, СМАРАГД.


Хто слідкує за модними новинками знає – в усіх галузях дизайну – як архітектурно -просторового, так і у фешн-індустрії популярним є зелений колір в усіх його проявах. Від локально тонованих стін – до декоративних дрібниць  у інтер’єрі, від однотонного зеленого костюму до аксесуарів зі  смарагдового каміння на подіумі.   Відомі декоратори, архітектори, дизайнери та кутюр`є  із захватом використовують цей колір в усіх стилях та напрямах, та пропонують масу цікавих неповторних варіантів.

Колір – один із основних засобів вираження інтерєру,він має неабиякий вплив на психологічний стан людини, її настрій, та враження оточуючих. Універсальний зелений колір несе в собі комфорт, релакс та спокій, пасує представникам і чоловічої, і жіночої статі. Через свої практичні властивості, цей колір став домінантним серед інших трендів цього року.

 

ЗЕЛЕНИЙ КОЛІР У РІЗНИХ СТИЛЯХ ІНТЕР’ЄРУ

 Найбільшим прихильником популярного   “зеленого” дизайну є, безсумнівно, еклектика, тут його багато не буває! Цей стиль передбачає сміливі експерименти,  тож зелений тут не соромиться захоплювати локально всі стіни і навіть стелю. Такий прийом допускається тільки з грамотним підбором відтінку і тону. Краще зупинитись на приглушених або темних тонах. Ні для кого не секрет, що “еклектика” є найбільш складним з усіх, існуючих стилів, за нього варто братись тільки справжнім “профі” .

Широка яскрава палітра та поєднання ультра сучасного з антикварним дозволяє створювати безпрецедентні шедеври дизайну інтер’єру. То ж багато дизайнерів за замовлення саме цього стилю просять вищу плату, так як це досить клопітка робота саме по підбору складових, щоб не перетворити його на “кітч”.  Як ми можемо спостерігати на доданих  картинках, автор сміливо використовує зелений колір в абсолютно різних його проявах: глибокий оксамитовий холодний  – на кріслі, більш теплий яскравіший, але не менш насичений – на фрагменті стіни, і зовсім протилежний їм третій зелено-сірий на шовковому килимі. Як їх поєднати? Підбрати доповнюючі  кольори, які зв’язують їх, і правильно розставити пріорітети та пропорції.

Зелений проник в усі напрями та стилі,  причому, як не дивно, легко скрізь вписався. Навіть стиль “лофт”, зі своєю вичерпною гамою,  прийняв цей сміливий виклик. На контрасті з цеглою, зелений став яскравим акцентом і додав необхідної свіжості.  

Скандинавський стиль теж не лишається осторонь модних тенденцій. Стриманий, світлий, часто білий  інтер’єр, який не терпить зайвого – ні в кольорі, ні в предметах. Тут притримуються правила “трьох”  – білий, чорний і текстура. Третім кольором в скандинавському інтер’єрі використовують тільки теплі кольори, наближені до охристого або жовтого. Зелений сюди проник у вигляді рослин  – екзотичні вазони з великим листям, зелені стінки з моху, люстри з сукулентами, флораріуми, фітокартини… Сьогодні в Україні, зважаючи на шалений попит таких “зелених” технологій, працює багато професійних компаній, які легко організують будь – яку з перелічених ідей, причому таким способом, що це не затребує особливого догляду.

Арт-деко, як історичний стиль, так і похідні від нього напрями, концептуальним прийомом використовують свіжі кольорові акценти – синій бірюзовий і, звичайно зелений. В архітектурі неперевершеного ефекту додають мідні дахи різної незвичайної форми, з часом мідь окислюється і набуває відтіків від бірюзового до яскравого зеленого кольру, що додає цікавого візуального ефекту.  В інтер’єрі зелений  поєднаннують з коричневим, чорним та золотом, виділяючи його як композиційний центр.

У будь-якому часі та просторі знайдуться прихильники класичного інтер’єру.  Універсальний зелений колір легко впишеться і в цей елегантний стиль. Проте, тут з цим кольором потрібно бути максимально толерантним – дуже ретельно підбирати гамму, тон і відтінок, відповідно до інших присутніх в композиції кольорів. Традиційно в класичному інтер’єрі використовують зелений колір теплих відтінків та м’яких тонів, однак смарагдовий чи малахітовий відтінок, зважаючи на благородне походження, стануть прекрасним доповненням цього вибагливого стилю.

ВПЛИВ ЗЕЛЕНОГО КОЛЬОРУ НА ЛЮДИНУ

 

Звичайно, є  багато тенденцій та трендів, що пропонують зірки дизайну,архітектури та провідні меблеві компанії, але такої популярності досягнув саме “зелений” дизайн, так як цей колір займає дуже позитивне положення в психології сприйняття, в першу чергу через асоціацію.  Який колір Ви уявляєте при слові “природа”? Будь це зелений ліс, парк, зелена трава на газоні, зелене поле молодого жита… У місті нас оточує набагато менше зеленого ніж на природі, і тому, використання цього кольору в інтер’єрі є певною компенсацією, яка повинна викликати позитивні емоції. Психо-емоційний аналіз зеленого кольору можна описати такими словами:

  • здоров’я
  • свіжість
  • відпочинок
  • спокій
  • безпека

Всі ці слова не просто іменники, а конкретні фактори, які забезпечують нам зону комфорту.  Тож з аналізу можна зробити висновок, що зелений колір, при правильному його використанні, створить затишні умови в інтер’єрі.

Лікарі та психологи назвали зелений колір – найбільш здоровим із усіх кольорів спектру.  Його рахують не просто особливим, а й корисним. І це не просто так. Саме на ньому відпочиває наш погляд, а також він має заспокійливу  здатність. Його  рекомендують при порушеннях нервової системи, безсонні і навіть відзначають антисептичні властивості. Хірурги Техасу (США) зауважили, що пацієнти в яких із вікон був вигляд на зелень та природу – швидше одужували, їм потрібна була менша доза обезболюючого і рідше зустрічались ускладнення.

 

СИМВОЛІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ЗЕЛЕНОГО КОЛЬОРУ

 

Крім психологічних властивостей, зелений колір володіє також певним символізмом.Частіше за все, через асоціацію з рослинністю та природою, колір розглядають як символ життя, росту, плодючості та здоров’я. Також нам відомий вислів “зелене світло”, що означає вільну дорогу, а в ширшому розумінні свободу дії. Це значення закріпилось з 1893 року, коли було прийнято червоно – жовто – зелену “тріаду” в транспортній символіці.  Тож зелений також є символом свободи.

 

 



Камінь Малахіт –  “супер хіт” цього року. Його використовують дизайнери в найрізноманітніших інтерпретаціях – від інкрустації натуральним каменем різних предметів, до принту на тканині та шпалері, облицювання стін синтетичним малахітом або керамічною плиткою глазурованою під малахіт. 

Малахіт – це мінерал, один із перших напівдорогоцінних каменів, який став відомим людині. Стародавні часи його використовували для виготовлення міді. Про його “магічні” властивості вперше заговорили в чотирьох тисячному році до нашої ери, коли в Єгипті масово помирали від холери, хвороба оминала тих, хто працював на видобутку малахіту. З цього часу почали виготовляти амулети з малахітом, який може змінювати колір, в залежності від настрою. Не мало казок та легенд присвячують цьому незвичайному мінералу : “Малахітова шкатулка” П.П.Бажова. Знаменитий А.П Брюлов в 1839р оформив Малахітовий зал прикрашений унікальним декором натурального каменю.



  

Малахітовий зал, Ермітаж, Санкт-Петербург, Росія 

Малахітова кімната, Стіббет музей (Stibbert Museum) ,Флоренція, Італія

ВАРІАНТИ ВИКОРИСТАННЯ

 

Текстура на яку накладається колір – має вирішальне значення в його сприйнятті. Так оксамит в оббивці меблів, гардинах чи декоративних подушках додасть глибини кольору. Пофарбований в зелений рельєф або фактура  – відкриє грані світлових його відтінків. Глянцева  площина, також цікавий засіб, завдяки відблиску та рефлексів близько розміщених предметів,  легко допоможе вписати навколишнє оточення. Піку популярності набуває принт з екзотичним листям, це улюблений прийом легендарної Дороти Дрейпер (Dorothy Draper – американський декоратор 20 століття), до речі, зелений – використовується в майже усіх її інтер’єрах.

інтер’єри Dorothy Draper

 

ПРАВИЛА ПОЄДНАННЯ ЗЕЛЕНОГО З ІНШИМИ КОЛЬОРАМИ

Зелений колір отримується шляхом змішування жовтого та синього, відповідно у спектрі вони являються його сусідами  по системі Іттена, це означає гармонійне їх поєднання. Взагалі, зелений колір, як і всі інші, можна комбінувати з різними кольорами, головне правильно підбирати тон та відтінок. Багато хто вважає що зелений та червоний кольори не поєднуються, однак, варто глянути на кущ полуниці, і одразу сумніви зникають.  Проте слід бути обережним з такими ко комбінаціями як зелений з рожевим ( малиновим), блакитним, світло-фіонетовим…

Незважаючи на всі правила, та закони кольорознавства, єдиним правильним підходом в  підборі кольору в інтер’єрі – інтуїтивний підбір  – це брати конкретний предмет чи матеріал і прикладати одне до одного, при цьому слід враховувати такі фактори:

  • освітлення

тепле чи холодне світло, кількість природного світла, південна чи північна      сторона;

  • положення на площині

на вертикальній поверхні колір видається більш темним, ніж на горизонтальній;

  • пропорція

кількісне співвідношення великого й малого.

Комбінація яка візуально буде здаватись найбільш приємною – та і буде правильним рішенням у підборі. Однак варто не зловживати контрастними поєднаннями, від яких швидко втомлюються очі.

  

Отже, із зібраної інформації про трендовий зелений колір, можна зробити висновок, що цей колір легко впишиться в Ваш інтер’єр.  Навіть якщо ви не плануєте глобального ремонту, то за допомогою декору можна обіграти приміщення відповідно до модної тенденції, адже весь зміст криється в деталях, але це вже наступна тема…

 

ПІДБІРКА ІДЕЙ  ТА АНАЛОГІВ ЗЕЛЕНОГО КОЛЬОРУ В  ІНТЕР’ЄРІ

https://ru.pinterest.com/katerynakhomychukdesign/%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%80-%D0%B2-%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%94%D1%80%D1%96/